Home » समाचार » दुनियाँनै अचम्ममा परेने ८३ वर्षका व्यक्तिले यस्तो चमत्कार गरेर देखाए

दुनियाँनै अचम्ममा परेने ८३ वर्षका व्यक्तिले यस्तो चमत्कार गरेर देखाए

८३ वर्ष पुगेका एकजना व्यक्तिले यस्तो चमत्कार गरेर देखाइदिएकी दुनियाँनै अचम्ममा परेको छ । उहाँको उमेरका धेरै मानिसहरु निस्क्रिय हुन्छन् । तर उहाँले यस्तो उपलब्धि हासिल गरनुभएको छ कि त्यो अद्वितीय छ । तर उहाँको यो उपलब्धि यो बुढेसकालको मिहिनेतबाट मात्र सम्भव भएको होइन । उहाँले यसका लागि जीवनका ५० वटा वसन्त खर्चिनुभएको छ ।

उहाँको अथक परिश्रमबाटै उहाँ अहिले उत्तर अमेरिकाकै सबैभन्दा ठूलो परमाणु प्रतिरोधी निजी आश्रयस्थलका मालिक बन्नुभएको छ । ब्रुस बिच नामका  यी वृद्धले आफ्नो घरको पछाडिरहेको खाली जग्गामा जमिनमुनि एउटा यस्तो बंकर बनाउनुभएको छ जसको नाम ब्चप त्धय राखनुभएको छ । सन् १९८० मा ४२ वटा स्कुल बसको सहयोगमा यो तयार गरिएको हो । यो बंकरले आणविक हमला झेल्ने क्षमता राख्दछ ।

यस कार्यमा बस किन्नका लागि उहाँले लाखौँ खर्च गर्नुभयो । त्यसपछि १० हजार वर्गफिट चौडा सुरुंगमा यी ४२ वटा बसलाई यस्तो तरिकाले एकसाथ जोडेर राखनुभयोकि बस नै सुरुङ जस्तो बन्याे । सन् १९८० देखि उहाँले जमिनमुनि बस हाल्न सुरु गरनुभएको हो । अन्ततः ५० वर्षको लगातारको मेहेनतपछि उहाँले यसलाई एउटा सुरक्षित बंकरको रुप दिन सफल हुनुभएको छ ।

यस बंकरमा सुत्नका लागि साढे ३ सय बेड छन् । साथै खानपिन गर्ने सरसामान तथा मनोरञ्जनका साधन पनि राखिएको छ । उहाँले यसअघि अबको २ वर्षभित्रमा यो संसारको अन्त्य हुने बताउनुभएको थियो । समुद्र निकै डरलाग्दो गरी चल्मलाउनु यसको संकेत भएको उहाँ बताउँनुहुन्छ । तर अब संसारको अन्त्य हुने दिन केवल २ हप्तामात्र टाढा रहेको र आफ्नो त्यो भविष्यवाणी नमिलेमा पुनः अर्को तिथि तोक्ने उहाँले बताउनुभयो ।

 

Namecheap.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

विवाह जीवनका लागि एउटा काँडा हो:अन्जु पन्त

काठमाडौँ,२ मंसिर । ६ हजार बढी गीतमा स्वर दिएकी अन्जु पन्तलाई लाग्छ ७० प्रतिशत गीतमा ...