Home » समाचार » ‘नेपाली पुरस्कारको इतिहास’ सार्वजनिक

‘नेपाली पुरस्कारको इतिहास’ सार्वजनिक

काठमाडौँ, २५ भदौ । नेपालमा स्थापित सबैजसो पुस्कारको नालीबेली समेटिएको ‘नेपाली पुरस्कारको इतिहास’ पुस्तकको आज विमोचन गरिएको छ ।

साहित्यकार डिल्लीराम मिश्रद्वारा लिखित उक्त पुस्तकमा पुरस्कारको परिभाषा तथा समाज रुपान्तरमा यसको भूमिका, पुरस्कार तथा विभूषणको ऐतिहासिक विहङ्गावलोकनसहित झण्डै १४० शीर्षकमा विभिन्न पुरस्कारका बारेमा विवेचना गरिएको छ ।

डा नीतिका मिश्र प्रकाशक रहनुभएको उक्त पुस्तकको मूल्य रु एक हजार ५९५ तोकिएको छ । शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशी, राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगका अध्यक्ष अनुपराज शर्मा र प्राडा वासुदेव त्रिपाठीले संयुक्तरुपमा यहाँ आज आयोजित कार्यक्रममा उक्त पुस्तकको विमोचन गर्नुभएको हो ।

तनहुँ वाङ्मय समाजले आयोजना गरेको विमोचन कार्यक्रममा शताब्दी पुरुष जोशीले लेखकको उक्त कृति पठनयोग्य र ज्ञानवद्र्धक भएको बताउनुभयो ।

आयोगका अध्यक्ष शर्माले यस किसिमको कृति वाङ्मयको क्षेत्रमा युगान्तकारी र प्रेरणादायी हुने बताउनुभयो । प्रा डा त्रिपाठीले पक्षग्राहिता र विचलन अन्तर्राष्ट्रिय मानवस्तरीय समेतको हाराहारीमा रहि नेपाली पुरस्कारको चयन होस् भन्ने भाव पुस्तकमा व्यक्त गरिएको उल्लेख गर्नुभयो ।

Namecheap.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

विवाह जीवनका लागि एउटा काँडा हो:अन्जु पन्त

काठमाडौँ,२ मंसिर । ६ हजार बढी गीतमा स्वर दिएकी अन्जु पन्तलाई लाग्छ ७० प्रतिशत गीतमा ...