क्युश्युमा चुनाबी माहोलको चहलपहल

क्युश्युमा चुनाबी माहोल को चहलपहल

फुकुओका जापान,

नेपालमा हुने हरेक वर्ष गाईजात्रा जस्तै शैलीमा प्रवासी नेपालीहरु बिशेष गरि क्युश्युले पनि एन आर एन ए मार्फत क्युशुमा यसको सुरुवात बिशेष किसिमले गर्दैछ जस्तो लाग्न  थालेको छ । आफ्नो देशमा आफ्नो भविष्य  नदेख्ने ठूलो जमात विदेशमा छन् । नगन्य मात्राले प्रगति गरेका छन् ।तर क्युश्युमा हेर्ने हो भने अधिकांश  विद्यार्थीहरु छन् । ब्यबसाय भए पनि सुरुवातीको क्रममा छ । केहि बाहेक सबैले काम ,दाम र मामको जोहो गर्दैमा जिन्दगी बिताएका छन् । विशुद्ध सामाजिक संस्थाको रुपमा स्थापना भएको एनआरएनएको डरलाग्दो तरिकाले चुनाबी माहोल तातेको छ । आज कतिलाई लाग्दै छ एनआरएनए चुनाबले क्युश्युबासि नेपालीबीच नै मनमुटाव तिक्तता र कुटाकुटको विजारोपण त हुदैन ?नेपालको राजनीतिक संस्कारमा हुर्किएकाहरु जति नै विकसित देशमा गए पनि जतिसुकै पढाइ र कमाइ गरे पनि विचार र सोचमा परिवर्तन ल्याउन सकेका छैनन् । यो कुरा अहिलेको क्युश्युको माहोलले सबैलाई प्रस्ट पारेको छ।जुन २४ मा हुन गहिरहेको  एनआरएनए क्युश्यु क्षेत्रीय  अधिबेशनको चुनाबी चहलपहलमा उम्मेदवार घोषणामा देखिएको समाचार, गुट उपगुट र तिक्तालले क्युश्यु तातेको छ । नेपाली राजनीतिज्ञ र राजनीतिलाई नजिकैबाट बुझी नेपालमा गरी खान कठिन भो भनी पीडाको भारी बिसाउन विदेश पलायन भएका हामी युवाहरु आज सबै बिर्सी बिदेशी भूमिमा तीनै नेताहरुले गर्दै र सिकाउँदै आएका क्रियाकलापहरु गरिरहेका छौ ।यो सबै नेपालीको लागि ठिक लागेको छैन किनभने क्युश्युमा लगभग ६ हजार  नेपालीको बसोबास छ तर भर्खरै प्रकाशित गरिएको एन आर एन ए को सदस्य संख्यामा भने १५,३९ जना मात्र छन् ।यो पनि कतिलाईजवर्जस्ती  पैसा हालिदिएर बनाइएको छ भन्ने विभिन्न ठाउमा चर्चापरिचर्चा पनि नभएको भने होइन ।

ठूलाठूला जीवनशैलीका धाक लगाउदै नेपाल र नेपालीको लागि केहि गर्न नपर्ने अनि चुनाब आउदा प्यानल घोषणा गर्दै नेपालीहरु बीच फाटो आउने काम सुरु भइरहेको छ भन्ने आम जनमानसको बुझाइ छ । यस्तै हो भने चाँडै सुन्न र हेर्न पाइने छ, क्युश्यु मा ‘नेपालीहरुद्वारा चक्काजाम ,बन्द र हड्तालको घोषणा !

No automatic alt text available.
क्युश्युमा चुनाबी माहोलको चहलपहल

एनआरएनए चुनाव प्रक्रियालाई सरसर्ती हेर्ने हो भने विवाद नभएको देश नै छैन । कतै मसालको भरमा चुनाब कब्जा गरियो ,कतै कमिटी गठनको महिना नपुग्दै विगठनको प्रक्रिया चल्यो, कतै नेपालमा झैँ आफ्नै पार्टीकालाई नै हराउने खेल भए त कतै मतदाता किन्ने जस्ता निकृष्ट र लाजमर्दो काम भैरहेको  छ ।तर यसपटक क्युश्युमा यस्तो खालको कुनै अप्रिय घटना कतै कसैबाट कुनै पनि हालतमा गराउन हुदैन ।यसको लागि सम्पूर्ण क्युशुबासी दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुले एकपटक मनन गर्ने दिन आएको छ ।अबबाट क्युश्युमा गुटफुट र बिग्रहको राजनीति एनआरएनमा कहिले पनि प्रवेश नगराउने संकल्प सबैले गरौ ।होइन भने हामीमा आजसम्म भएको एकता र भातृत्वको सम्बन्ध टुटि बिकराल समस्या आउनेछ ।त्यसैले यसपटक सहमतिमा एक सशक्त जुझारु कार्यसमिति गठन गरि राम्रो कामको सुरुवात गरौ ।कृपया बेलैमा सबैले सोचौ ,मनन गरौ र नेपाल र नेपालीको लागि केहि गरौ ।
जय नेपाली

, ,
Similar Posts
Latest Posts from fukuokanepal.news | सूचना र मनोरंजन को संगालो बोकेको नेपाली समाचार साइट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *